[Rehber] Kripto para nasıl alınır?
#1
[Image: f0adb61f1f.png]


Entegre cüzdana sahip ve banka/kredi kartı ile yükleme yapma seçeneği sunan bir uygulama kurun.

ABD ve diğer ülkeler: Coinbase website, Android ve iOS uygulamalar
Turkey: BTCTurk

Diğer Ülkeler:
  - Coinbase website, Android ve iOS uygulamalar
  - eToro website, Android ve iOS uygulamalar.
  - XCoins website, Paypal da kabul ediyorlar.


İlk Bitcoin’lerinizi almayı başardıktan sonra Shoppy mağaza adresi ve nasıl ödeme yapabileceğinize dair video bulunan bu rehberi inceleyin: Nasıl satın alabilirim? / How to buy?
Detaylı Uzun Yol

1. Bir cüzdan almak.
Merkezi olmayan kripto paralar kişinin kendine has ödeme sistemi gibidir. Paranızın kontrolü tamamen sizde. Paranızı yönetmek için bir yazılım cüzdanına ihtiyacınız var. En güvenli olanlar bilgisayarınıza indirdiklerinizdir. Bunlar kripto para ağı ile senkronize çalışır ve size cüzdan gerekliliğini -bir adres- sağlar. Her bir cüzdan bilgisayarınızda anahtar dosyasında tutulur, dolayısıyla bunu kurduğunuz zaman yapmanız gereken ilk şey bu anahtarı güvenli bir yedekleme alanına kopyalamaktır.
- Bitcoin - https://bitcoin.org/en/download
- Litecoin - https://litecoin.org
- Ethereum - https://atomicwallet.io/ethereum-wallet

Ayrıca, cüzdanınızı internette yönetebilmek için online hizmetler mevcuttur ve hiçbir şey indirmeniz gerekmez. Bununla birlikte, bu durumda cüzdan anahtarınıza erişemezsiniz.
- Blockchain (tüm büyük kripto paralar) - https://www.blockchain.com/wallet
- Google "bitcoin wallet online" yada "litecoin wallet online"

Artık cüzdanınızı aldınız ve kontrolü tamamen size aittir. Paranıza sizden başka kimse erişemez.

2. Cüzdanınız yeniden dolduruluyor
Herkesin cüzdanlarını doldurmaları için tek bir yöntem bulunmaz. Bir sunucu bir kişi için iyi çalışabilir ama başkası için iyi çalışmayabilir, bu nedenle öncelikle tüm seçenekleri denemeli ve sizin için en iyisini bulmalısınız. Buradaki seçenekler, kambiyo hizmetleri ve kişiler arası kambiyodur.

Seçenek 1A: Global Kambiyo Hizmetleri
Global, önemli ülkelerde nüfuz sahibi olan ve bölgesel düzenlemeleri takip edenlerdir. Örnekler:
- Coinmama
- Coinbase
- Luno
- CEX.io
- Bitpanda
- diğer, google "buy cryptocurrency with a debit card"

Seçenek 1B: Küçük Kambiyo Hizmetleri
Bunlar BestChange.Com adresinden takip edilebilir : buradan.
Favorilerimiz:
- Paybis

Seçenek 2: P2P Dönüştürücüler
Burada tıpkı sizin gibi ama aksi yönde varlık değiş tokuşu yapmak isteyen bir kişi bulursunuz. Örneğin, siz Paypal ile Bitcoin satın almak isterken başka birisi de Bitcoin satarak Paypal almak ister. Takas etmek istediğiniz tutarı belirteceğiniz bir işlem oturumu oluşturur ve detayları sohbet ortamında konuşursunuz. Kripto para ile yatırılan tutar hizmet tarafından bloke edilir ve her iki taraf da gerçek paranın transfer edildiğini doğruladığı zaman serbest kalır.
Bu tarz bir değiş tokuş tam anlamıyla bireysel takasçıların bir dizi işlemden elde ettikleri şöhrete bağlıdır. Eğer bir kişi yüzlerce başarılı işlem yapmışsa, o halede genellikle paranız için endişelenmenize gerek yoktur.
Örnekler:
- LocalBitcoins
- LocalCryptos

3. Varlıklarınız kullanılıyor
Cüzdanınızda ilk bakiye olduğu zaman daha önce belirtilen cüzdan anahtarını kaybetmediğinizden emin olun. Anahtarınızı kaybederseniz, paranıza erişimi de kaybedersiniz. Bir kuantum bilgisayara sahip değilseniz bunu geri almak tamamen imkansızdır. Artık kripto para ile kolayca Masyaf anahtarı satın alabilirsiniz. Shoppy mağaza adresi ve nasıl ödeme yapabileceğinize dair video: Nasıl satın alabilirim? / How to buy?
  Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)