Invite Sistemi ve Kötüye kullanım
#1
[Image: P1899fx.png]

Invite (Davet) Sistemi

Masyaf.org'da bazı yazılımları satın almak için invite kodu edinmeniz gerekir. Invite kod sisteminin amacı kötüye kullanımları önlemektir.
MASYAF DISCORD SUNUCUSU [https://bit.ly/masyafdc] üzerinden moderatörler ile iletişime geçerek ücretsiz davet kodu edinebilirsiniz. Moderatörler sizden belirli soruları cevaplamanızı isteyecek ve kontrolleri gerçekleştirerek invite kodunuzu verecektir. Moderatörler kriterlere uygun olmamanız durumunda veya kendi inisiyatifine bağlı olarak size invite kodu vermeyebilir. Ayrıca mevcut Masyaf müşterisiyseniz arkadaşlarınız için ticket sistemi üzerinden invite kodu isteyebilirsiniz. 

Ticket sistemi üzerinden başkaları için invite kodu isterken o kişiye kefil olursunuz. Siz davet ettiğiniz kişiye kefil olduğunuz gibi davet ettiğiniz kişi başkalarını davet ederse o kişilere de siz ve davet ettiğiniz arkadaşınız kefil olur. Yani bir kefil ağacı oluşturursunuz. Eğer oluşan ağaçta herhangi bir kişinin kötüye kullanımı tespit edilirse tüm ağaç sistemden yasaklanır. Örneğin siz bir arkadaşınızı davet ettiniz, arkadaşınız iki arkadaşını davet etti, onlarda başkalarını davet etti ve bu şekilde sisteme en son giren kullanıcılardan birinde kötüye kullanım tespit edildi. Bu durumda siz dahil tüm davet eden ve edilenler sistemden yasaklanır. Bu sebeple birini sisteme davet ederken ona kesinlikle güvendiğinize emin olun. 

Kötüye kullanım durumları:
  • Invite kodu satmayın ve satın almayın.
  • Sadece gerçekten güvendiğiniz kişiler için davet kodu talep edin. Davet ettiğiniz kişiyi kesinlikle tanımanız ve ona kefil olmanız gerekir.
  • Oyun yetkilileriyle herhangi bir bağınız olmamalıdır.
  • Satın alınan anahtar kodunu başkalarına satmayın veya başkasıyla paylaşmayın.
  • Yazılımın dosyalarını kimseyle paylaşmayın.
  • Yazılımı crackleme veya inceleme girişiminde bulunmayın.
  • Moderatörler tarafından sağlanan kontrollerde dürüst olun.


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)